خانه / سایر خبرها / خرید ملک در انگلستان

خرید ملک در انگلستان

خرید ملک در انگلستان

انگلستان دارای یک وضعیت اقتصادی در حال رشد می باشد و از نظر سیاسی کشوری قابل اعتماد است . سرمایه گذاری برای خرید ملک در انگلستان امری سود آور می باشد. امروزه سنت خرید ملک در انگلستان و اجاره ی ملک در انگلستان یکی‌ از رایج‌ترین و پر درآمدترین کسب و کارهامحسوب می شود. درحال حاضر در بین کشورهای مختلف اتحادیه ی اروپا انگلستان تنها کشوری می باشد که بر خلاف کشورهای دیگر قیمت ملک نه تنها در آن پایین نیامده بلکه در طی چهار سال گذشته حتی حدود چهار تا شش درصد هم افزایش یافته است. و همین امر باعث شده که بسیاری از افراد تمایل به خرید ملک در انگلستان داشته باشند. اما به طور نرمال قیمت ملک در کشور انگلستان بالا می باشد. اما با این وجود اکثر دارندگان ملک در کشورهایی مثل ایتالیا و فرانسه و اسپانیا املاک خود را فروخته و خرید ملک در کشور انگلستان را ترجیح می دهند.  در این مقاله سعی شده تا نکات مختصری درباره ی خرید ملک در انگلستان مطرح شود.

در حال حاضر افراد خارجی قادر به خرید ملک در انگلستان هستند و بسیاری از ملیت ها واجد شرایط دریافت وام های سرمایه گذاری نیز هستند، اگر چه بانک های کمی این وام ها را ارائه می نمایند. کسانی که خارج از کشور انگلستان زندگی می کنند باید ثابت کنند که درامد کافی دارند و برای باز پرداخت وام ممکن است حتی مجبور به پرداخت ۴۰ درصد سود گردند. به همین جهت افراد وام گیرنده باید حتما قوانین مالیاتی این کشور را هنگام اخذ وام در نظر گیرند.
در اینجا ابتدا نگاهی کوتاه به سه راه اصلی مالکیت املاک در انگلستان می اندازیم:

مالکیت شخصی یا فردی

اموال خریداری شده به نام یک یا چند نفر معمولا ساده ترین و از نظر مالیاتی به صرفه ترین راه برای داشتن املاک می باشد، اگر چه این حالت بستگی به شرایط فردی شما دارد. ATED (مالیات سالانه خانه ها) و نرخ بالاتر SDLT (تمبر مالیاتی زمین) وضع شده، در مورد شرکت ها صدق نمی کند و اگر اثبات گردد که  آن ملک محل اقامت اصلی مالک خصوصی (PPR) است، CGT (مالیات بر سود سرمایه) نیز به آن تعلق نمی گیرد.
یکی از معایب این شیوه تعهد به پرداخت IHT (مالیات بر ارث) انگلستان می باشد که حدود ۴۰٪ پس از فوت است. با این حال، شیوه های مختلفی برای به حداقل رساندن و یا اجتناب از این مالیات وجود دارد. برای مثال، اگر به طور مشترک ملکی خریداری گردد پس از مرگ یکی از مالکین، ملک به صاحب بازمانده منتقل می شود. روش دیگر این می باشد که IHT را می توان با گرفتن وام (securing a loan) به حداقل رساند، یا مالیات را می توان با اخذ بیمه ی عمر مدت با هزینه ی نسبتا کم پوشش داد. نقل و انتقال مادام الحیات (Lifetime transfers) به نسل بعدی یکی دیگر از راه های معروف کاهش دادن IHT می باشد.
اگر شما ساکن بریتانیا نیستید و یک ملک مسکونی در انگلستان را بفروشید ممکن است مجبور به پرداخت CGT برای هر منفعتی که پس از ۵ آوریل ۲۰۱۵ کسب کرده باشید شوید. یکی از راه ها استفاده از ادعای محل اقامت اصلی شخصی (PPR) است. تحت PPR، هر کسی در بریتانیا که محل اقامت اصلی خصوصی خود را به فروش برساند از پرداخت CGT معاف است. کسانی که خارج از انگلستان هستند و ملکی در انگلستان دارند می توانند آن را تا زمانی که به انگلستان برگردند نگه دارند، و سپس در آن زندگی کنند و بعد اقدام به فروش آن با ادعای معافیت از CGT به دلیل اینکه آن خانه محل سکونت اصلی آن ها بوده کنند. برای واجد شرایط معافیت از PPR شدن، مالک یک ملک در بریتانیا اگر ساکن انگلستان نباشد، باید اثبات نمایدکه حداقل ۹۰ روز در هر سال را در آن ملک سپری کرده است. البته این ۹۰ روز می تواند بین زن و شوهر تقسیم شود. ملک PPR باید اقامتگاه اصلی آن ها در بریتانیا باشد اما لازم نیست محل اقامت اصلی آن ها در کل جهان باشد. با این حال، بر اساس قوانین جدید برای PPR برخی از کسانی که ساکن نیستند ممکن است قادر به ادعای PPR در رابطه با یک سال مالیاتی بدون تبدیل شدن به مقیم مالیاتی بریتانیا برای آن سال مالیاتی نباشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *