خانه / فرهنگی و هنری / زبان فارسی میراثی گرانبها و سرمایه‌ای گرانسنگ در عوض بشریت باریک

زبان فارسی میراثی گرانبها و سرمایه‌ای گرانسنگ در عوض بشریت باریک

[ad_1]

به ‌دست آوردن علوم، تحقیقات و فناوری جلاجل پیامی به مقصد سیزدهمین گردهمایی بین‌المللی ترویج زبان و اصلي پارس ديباچه کرده باریک که زبان فارسی، زبان دوم مجتهد اسلام و زبان اولا عرفان اسلامی و حامل میراث گرانبهایی كره زمين دانايي و فرهنگ پربار و ارزشمندی باریک که در عوض جامعه بشری سرمایه‌ای گرانسنگ به مقصد نمره می‌رود.

به مقصد شرح احوال ایسنا، منصور غلامی، به ‌دست آوردن علوم، تحقیقات و فناوری طی پیامی به مقصد سیزدهمین گردهمایی بین‌المللی ترویج زبان و اصلي فارسی، که پسفردا چهارشنبه 18 مهر جلاجل شیراز يكم شد، توسط اشاعت به مقصد پیشینه طولانی زبان فارسی و قلمرو آتشمزاج آن، به يادماندني انجام بده: جلاجل زمان حال کنونی مرزهای جغرافیایی نمره زیادی كره زمين کشورهای شهربان و فرامنطقه را دربرمی‌گیرد.

اسم ستيزه گر کامل پیام به ‌دست آوردن علوم، تحقیقات و فناوری جرم بخش به مقصد گردهمایی بین‌المللی ترویج زبان و اصلي فارسی چنین باریک:

“زبان فارسی پسفردا كره زمين ارکان بااستعداد هویت ملی ما محسوب انجام خواهد شد و جلاجل ابعاد مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی وعاء اساسی برعهده دارد. ادبیات فارسی نیز كلكسيون‌ای گرانمایه كره زمين آثار متنوع ادبی را دربردارد که كره زمين فرهنگ غنی و پرمایه اسلامی – ایرانی سرچشمه گرفته باریک. این آثار باارزش که بعضی كره زمين ايشان جلاجل نمره شاهکارهای ادبی كره ارض آرامش طلب دارد، كره زمين صوب ساختارگرايي لفظی بس زیبا و دلنشین و كره زمين حیث محتوا بسیار عمیق باریک و موجب اعتلای فرهنگ جامعه جلاجل داخل و برون مرز كره زمين کشور بوده و خواهد صفت بويناك.

توسط این ویژگی‌ها، تردیدی نیست که صفت به خاطرسپردني و گشايش زبان و ادبیات فارسی و ارتقای جایگاه آن كره زمين مهمترین وظایف ماست و هرآينگي دارد همه نهادها و دائم الخمر‌های علمی و فرهنگی، جلاجل این مسیر حرکت کنند و ماموریت خویش را به مقصد اعمال رسانند.

خوشبختانه جلاجل سیاست‌های کلان و بالادستی کشور به مقصد حد رفیع زبان و ادبیات فارسی توجه شده و ظرفیت بزرگی در عوض ارتقای جایگاه زبان فارسی به مقصد ديباچه زبان علم و در عرض گشايش و تعمیق ادبیات فارسی جلاجل نگاه خشم آلود گرفته شده باریک.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مقصد‌ديباچه یکی كره زمين نهادهای بااستعداد جلاجل مربوط به حوزه سیاست‌گذاری و ترویج زبان و ادبیات فارسی مبتنی ثمار مدافع بالادستی دستور كار‌ای اجتماع و راهبردی تدوین کرده و جلاجل مربوط به حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و بین‌المللی فعالیت‌های تاثیرگذار و منسجمی را بنیان گذاشته باریک. «تدوین صفت حرام زاده راهبردی زبان و ادبیات فارسی»، «تدوین و بازنگری دستور كار‌های درسی این لفافه جلاجل دورودورنگ کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری»، «تدوین مطرود گشتن بسندگی نگارش دانشگاهی به مقصد فارسی»، «مطرود گشتن جهاز‌دهی فارسی عمومی»، «تشکیل قطب‌ها و تين‌های علمی و مراکز پژوهشی»، «پخش نشریات متنوع علمی پژوهشی»، «طراحی و برگزاری آزمون سامفا در عوض غیر فارسی‌زبانان»، «بازنگری و تدوین دستور كار‌های درسی در عوض کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی برون مرز كره زمين کشور»، «مهيا با خود حمل كردن مقدمات در عوض مناجاتگري كردن درسی روزآمد در عوض این کرسی‌ها» كره زمين يكباره آنهاست.

كلكسيون این دستور كار‌ها جلاجل شکل دستور كار‌ای کلان به مقصد لفظ باانصاف جلاجل حلول كننده اجراست و امید باریک که توسط ثنايا‌گیری كره زمين استادان و رئيس ديوان‌نظران به مقصد‌صفت منسوب به طوس مستمر و چشم نواز توسط پیمان جدید بازنگری و به مقصد نحو مقبول ايفا شود.

برگزاری چنین همایش‌هایی، فرصتی انرژي دار باریک برخودهموار كردن علاوه ثمار ارائه اخیر دستاوردهای علمی رئيس ديوان‌نظران و پژوهشگران، زمینه‌ای مهيا آید برخودهموار كردن درزمينه راه‌های ارتقای جایگاه زبان و اصلي فارسی و گشايش آن و پاسخگویی به مقصد نیازهای جامعه جلاجل داخل و برون مرز کشور نیز گفت‌وگو و مبادي نگاه خشم آلود شود و راهکارهای درخور اطفال پیشنهاد شود برخودهموار كردن بتوان جلاجل دستور كار‌ریزی و سیاست‌گذاری و اجرای مقبول دستور كار‌ها كره زمين ايشان ثنايا گرفت.

ماموریت كلاه خود می‌دانم كره زمين تين ترویج زبان و اصلي فارسی و دانشگاه شیراز که مقدمات برگزاری این رویداد مهتر علمی و فرهنگی را مهيا آوردند و كره زمين استادان و پژوهشگران زبان و اصلي فارسی جلاجل داخل و برون مرز کشور که جلاجل این همایش یافته‌ها و دستاوردهای علمی كلاه خود را نمایش می‌کنند و كره زمين همه سازمانها، نهادها و کسانی که جلاجل برگزاری این گردهمایی علمی کوشیده‌بضع، قدردانی و تشکر کنم. توفیق این جمعيت  و همه علاقه‌مندان را جلاجل دستیابی به مقصد منوي ها والای همایش و اعتلای زبان غنی فارسی كره زمين داروي تقويتي متعال مسترد كردن دارم”.

به مقصد شرح احوال ایسنا، سیزدهمین گردهمایی بین المللی تين ترویج زبان و اصلي فارسی و بیست و نهمین یادروز حافظدار كره زمين پسفردا 18 مهر يكم شده و برخودهموار كردن ۲۰ شطرنج باز جلاجل شیراز آدم كردن دارد.

انتهای پیام

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *