خانه / سایر خبرها / مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا ۲۱۰۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت شاید برخلاف تحصیل در ایتالیا به جهت نرخ بالای بیکاری در این کشور یکی از غیر معقول ترین راههای مهاجرت به ایتالیا باشد ،آیا از راه های مهاجرت کاری به ایتالیا اطلاع دارید؟ آیا می دانید شرایط و قوانین مهاجرت به ایتالیا در سال ۲۰۱۸ چگونه است؟ آیا لیست مشاغل مورد نیاز ایتالیا در خصوص مهاجرت کاری به ایتالیا را می دانید؟ آیا می دانید شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق کار چگونه است؟ شرایط اخذ ویزای کاری ایتالیا و در نهایت اخذ اقامت ایتالیا را می دانید؟

چنانچه تمایل دارید پاسخ پرسش هایی از این قبیل را بدانید و نیز جهت اطلاع از سریع ترین راه های اخذ ویزای کاری ایتالیا ، اخذ اقامت ایتالیا ، مهاجرت کاری به ایتالیا ، میزان حقوق و درآمد کار در ایتالیا و شرایط کاری ایرانیان در ایتالیا می توانید ضمن تماس با وکلای حقوقی برجسته و کارشناسان مجرب موسسه ی حقوقی ملک پور به صورت تلفنی و رایگان در خصوص شرایط و قوانین کار در ایتالیا و مهاجرت کاری به ایتالیا یا وکیل مهاجرت مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.

خواه به مُد روز و اتومبیل­های پر سرعت، فرهنگ یا تاریخ ایتالیا علاقمند باشید، زندگی در این کشور قطعاً برای بسیاری از شما عزیزان جذاب به نظر می­رسد.

ترکیبی از زندگی با کیفیت، شهرهای پیشرفته و سبک زندگی مدیترانه­ای موجب جذب خارجی­های بسیاری جهت زندگی، کار و تفریح در ایتالیا می­شود.

اگر قصد دارید به عنوان یک مهاجر به ایتالیا نقل مکان کنید و به دنبال مهاجرت کاری به ایتالیا و  اشتغال یافتن در این کشور هستید، ابتدا باید جهت اخذ ویزای کاری ایتالیا اقدام نمایید. در ادامه می­توانید اطلاعات مورد نیاز جهت مهاجرت کاری به ایتالیا را مطالعه بفرمایید.

چه کسانی به ویزای کاری ایتالیا نیاز دارند؟

متقاضیان مهاجرت کاری به ایتالیا ابتدا باید اطمینان یابند که آیا جهت کار در ایتالیا به ویزای کاری ایتالیا  نیاز دارند. در برخی موارد با توجه ملیت متقاضی و نوع شغل مورد نظر ممکن است اخذ ویزا ضروری نباشد.

ایتالیا یکی از اعضای اتحادیه اروپا بشمار می­رود؛ در نتیجه اگر متقاضی مهاجرت کاری به ایتالیا تبعه­ی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا نظیر نروژ، ایسلند، لیختن­اشتاین یا سوئیس باشد، جهت کار و زندگی در ایتالیا نیازی به اخذ ویزای کاری ایتالیا  ندارد. ولی در صورتی که متقاضی مهاجرت کاری به ایتالیا تبعه­ی یکی از کشورهای غیر از اتحادیه محسوب می­شود موظف است که جهت اخذ ویزا اقدام نماید.

ناگفته نماند که ایتالیا برای بسیاری از مشاغل براساس سیستم سهمیه­ بندی ویزا صادر می­کند؛ بنابراین متقاضی مهاجرت کاری به ایتالیا فقط زمانی می­تواند ویزا دریافت کند که از معیارهای مربوطه برخوردار باشد و سهمیه­ی مورد نظر ضمن بررسی پرونده­ی درخواست او، به دیگری اختصاص داده نشده باشد.

از سوی دیگر صدور ویزا برای برخی مشاغل در ایتالیا که با کمبود نیروی کار مواجه هستند براساس سیستم سهمیه­بندی انجام نمی­شود؛ به همین ترتیب اگر قصد دارید تحت نظر کارفرمای سابق در مدت زمان کوتاهی فقط انتقالی دریافت کنید، ممکن است بدون در نظر گرفتن سیستم امتیازبندی، ویزای کاری شما صادر شود.

فرآیند اخذ ویزای کاری ایتالیا و مهاجرت کاری به ایتالیا

جهت اخذ ویزای ایتالیایی و مهاجرت کاری به ایتالیا ابتدا باید یک شغل مناسب بیابید، به این دلیل که کارفرمای ایتالیایی شما بسیاری از امور مربوط به فرآیند درخواست ویزای کاری را از جانب شما انجام می­دهد. آن­ها موظف هستند که در اداره مهاجرت محلی درخواست مجوز بدهند.

از آنجا که این فرآیند به صورت منطقه­ای انجام می­شود، با توجه به منطقه­ای که قصد دارید در آن اشتغال یابید برخی از شرایط لازم ممکن است متفاوت باشد.

اگر درخواست مهاجرت کاری به ایتالیا برای شما موفقیت­آمیز باشد و در صورتی که سهمیه­بندی مهاجرت به اتمام نرسیده باشد (یا شغلی را در نظر داشته باشید که براساس سیستم سهمیه­بندی نباشد)، کافرما «مجوز کار» شما را دریافت خواهد کرد. سپس اداره­ی مهاجرت محلی به کنسولگری یا سفارت ایتالیا در کشور مبدأ اطلاع خواهد داد که امکان بررسی درخواست مهاجرت کاری به ایتالیا شما وجود دارد.

تمام مدارکی که قبلاً توسط کارفرمای شما ارسال شده بود به صورت الکترونیکی به سفارت ایتالیا در کشور مبدأ ارسال می­شوند؛ بنابراین نیازی نیست که دوباره مدارک ارائه دهید.

سفارت یک ویزای ورودی برای شما صادر خواهد کرد که معمولاً باید کمتر از سی روز زمان ببرد. از زمان تائید مجوز کار شما حدود شش ماه فرصت خواهید داشت که به سفارت ایتالیا در کشور خود مراجعه کرده و ویزای خود را دریافت نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *